bigdeli.mellat

حمایت ۲۰ میلیاردی بانک ملت از فعالان حوزه انرژی

تصویر روز: بانک ملت به عنوان یکی از حامیان صنعت پتروشیمی کشور؛ بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار از نياز فعالان حوزه انرژی کشور را تامین کرده است.
به گزارش تصویر روز دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت در آيين گشايش دومین نمایشگاه صنعت پتروشیمی که با حضور فعالان این حوزه و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در سالن خلیج فارس مركز همایش های بین المللی کیش برگزار شد بر ضرورت تدوین برنامه ریزی میان مدت در جهت ارتقاء و توسعه صنعت پتروشیمی تاكيد کرد.

به گفته بیگدلی بانک ملت با منابع مالي خوب آمادگی لازم برای همکاری در صنعت پتروشیمی و تولیدات داخلی را دارد.

وی تصریح کرد: دسترسی صنعت پتروشیمی از سهم جهانی ۳ درصد است که در این خصوص رتبه ۱۲ را به خود اختصاص داده است .

مدیرعامل بانک ملت در ادامه بیان داشت: در تولید و عرضه محصولات پتروشیمی و ارتقاء رتبه این صنعت در سطح جهان نیازمند تدوین برنامه ریزی میان مدت با هدف ارتقاي كيفي محصولات پتروشيمي هستيم .

محمدبیگدلی خاطر نشان کرد: فعالان صنعت پتروشیمی نقش تعیین کننده ای برای گذر از جنگ اقتصادی کشور دارند از این رو اهمیت استراتژیك صنعت پتروشیمی بعد از صنایع غدایی و صنعت خودرو سومین جايگاه را به خود اختصاص داده است.

بیگدلی افزود: در شرایط کنونی که با بحران تحریم های ظالمانه دشمنان مواجه هستیم؛ صنعت پتروشیمی در سال ۹۸ درآمد ارزي ۱۵ میلیارد دلاري داشته است.

وی گفت: تقاضای ۵ برابری در حوزه صنعت پتروشیمی در مقایسه با سایر فراورده های نفتی در این زمینه موجب خلق ارزش شده است.

مدیرعامل بانک ملت خاطر نشان کرد: تنوع محصولات پتروشیمی و مواد اولیه هزاران کارگاه و تولیدی توسط صنعت پتروشیمی و انرژی تامین می شود

محمدبیگدلی با بیان این که ارتقاء و توسعه صنعت نفت و انرژی در حوزه پتروشیمی نهفته است اظهار داشت: به همت و تلاش متولیان صنعت پتروشیمی و بانک ها به عنوان منابع تامین مالی در زمينه رشد، ارتقا و توسعه صنعت پتروشیمی كشور گام های بزرگی برداشته شده است.

بيگدلی با اشاره به ضرورت حركت در مسير جهش تولید که به عنوان شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است گفت: در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی توجه ویژه اي به صنعت پتروشیمی شده و حمایت از اين صنعت اقدامی ارزشمند در راستای جهش تولید بوده كه نتايج ارزشمندي داشته است.

لازم به ذكر است پس از این مراسم نیز دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش در فضایی به مساحت 18هزار مترمربع با حضور 164 شرکت داخلی و با هدف “انتقال دانش فنی و خدمات مهندسی، مواد شیمیایی، کاتالیست ها و تجهیزات، حمایت و بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان، حمایت از صنایع پایین دستی صنعت، توسعه پژوهش و فناوری های نو، ارتقاء جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در توسعه صنعت پتروشیمی و تامین مالی پروژه ها” آغاز بکار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *