foroshgoh

وعده جدید وزیر صنعت

تصویر روز: وزیر صمت گفت: در تامین کالا‌های ضروری مردم و نهاده‌ها به خوبی پیش رفتیم و هیچ کمبود یا افزایش قیمتی در این موارد ایجاد نخواهد شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت در جمع خبرنگاران گفت: در ۴ حوزه ارتباط خوبی با وزارت راه و شهرسازی داریم. حمل و نقل یکی از مهم‌ترین بخش‌های تولید است و مقرون به صرفه تر خواهد بود، اگر از شبکه ریلی برای حمل و نقل استفاده کنیم. وزارت صمت حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه مشترک با وزارت راه برای اتصال شبکه راه آهن به کارخانجات و معادن دارد. بار روس ریل باید افزایش پیدا کند. وزارت صمت به عنوان مدعی تولید بر عهده گرفت تا با وزارت راه و شهرسازی بخشی از نیاز کشور در حوزه لجستیک را از محل ساخت داخل تامین کنیم.
او با اشاره به مصوب ۲۰۰ میلیون دلاری وزارت صمت برای واردات لاستیک گفت: قطعاتی که امروز وزارت راه را با مشکل مواجه کرده در حوزه تنظیم بازار قرار نداشته اما بر این اساس مقرر شد برای بهبود وضعیت همراهی لازم را با وزارت راه و شهرسازی داشته باشیم.

رزم حسینی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان گفت: همواره اعلام کرده ایم که سیاست ما درباره خودرو افزایش تولید بوده و به خوبی در حال اجرا شدن است. مجلس و شورای رقابت قبول کردند که باید دلالی و قیمت واسطه کاهش پیدا کند تا استفاده نهایی به مصرف کننده واقعی برسد. شورای رقابت باید درباره این حوزه تصمیم بگیرد. شرکت‌های خصوصی هم وارد تولید شدند و کالاهای غیر انحصاری تولید می‌کنند و می‌توانند همراه با افزایش تولید در این حوزه باشند.

رزم حسینی تصریح کرد: در تامین کالاهای ضروری مردم و نهاده‌ها به خوبی پیش رفتیم و هیچ کمبود یا افزایش قیمتی در این موارد ایجاد نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *