سفر وزیر راه به البرز

وزیر راه و شهرسازی : با بهره برداری از آزادراه غدیر ، مردم ۱۴ استان کشور از مزایای آن بهره مند می شوند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز البرز ، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از این پروژه ملی گفت: اجرای این پروژه میزان سوخت و اتلاف وقت را کاهش می‌دهد، همچنین ۱۴ استان کشور از این پروژه بهره‌مند می‌شوند.,

وی با اشاره به اینکه این آزادراه یکی از پروژه‌های بزرگ گره‌گشای ترافیک مردم تهران و البرز است، افزود: این پروژه در مدت زمان محدود و مقرر 5 ساله و با صرف اعتباری بیش از 7 هزار میلیارد اجرایی شده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این پروژه که در آستانه بهره برداری قرار دارد می‌تواند بخش عمده ای از مشکلات ترافیکی را برطرف کند، ادامه داد: این پروژه 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طی بازدیدهای مستمر و مداوم با حضور مسؤولان استانی و کشوری سعی در برطرف کردن مشکلاتی و کاستی‌های پروژه داریم.
وی با بیان اینکه این آزادراه یکی از پروژه‌های متفاوت توسعه آزادراهی کشور به شمار می‌رود، افزود: پروژه یاد شده که نخستین پروژه ملی است که از ایده تا بهره برداری در یک دولت بوده است، با حضور رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.
اسلامی با اعلام اینکه اتوبان آماده است و دسترسی‌ها نیز تکمیل شده است، تصریح کرد: نصب تجهیزات از جمله نیوجرسی، نصب علائم، پاکسازی‌ها باقیمانده است که تا روز افتتاح آماده خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی گفت:راندمان این پروژه سالی ۲۰ درصد بود در حالی که در پروژه‌های مشابه راندمان ۳ تا ۵ درصد و در نهایت ۹ درصد بود و راندمان بالای این پروژه نشان می‌دهد که توان مهندسی کشور، ضریب هماهنگی بین دستگاه‌ها، توان مدیریتی کشور و اتحاد بخش خصوصی بسیار بالا است. ‌
اسلامی زیر بار ترافیک رفتن این پروژه را مساوی با کاهش بار ترافیک خسته کننده اتوبان تهران-کرج-قزوین برشمرد و گفت: این آزادراه در راه ابریشم و راه آزادراهی که از بازرگان شروع می‌شود و به مرزهای افغانستان و ترکمنستان می‌رسد، قرار دارد، همچنین ارتباط با پنج آزادراه و بزرگراه شمالی و جنوبی کشور باعث می‌شود این آزادراه به یک قطعه استراتژیک و مؤثر در حمل و نقل و ترانزیت تبدیل شود.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: این آزادراه با ۵ آزادراه و بزرگراه شمالی و جنوبی کشور ارتباط دارد که تمامی این ویژگی‌ها آزادراه آبیک- چرمشهر را به یک قطعه استراتژیک در حمل و نقل و ترانزیت بدل می‌کند.
اسلامی در پایان اضافه کرد: در ابتدای فعالیت دولت 2هزار و 100 آزادراه در کشور وجود داشت که با ادامه این روند و تحقق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این آمار به سه هزار و 100 کیلومتر خواهد رسید و با این تفاسیر افزایش 50 درصدی را به همراه داشته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *