tokhmemorgh.1

کاهش ۳ هزار تومانی قیمت هر شانه تخم‌مرغ

تصویر روز: محمدی پور گفت: امروز نسبت به هفته گذشته قیمت هر شانه تخم مرغ به طور متوسط ، ۳ هزار تومان کاهش داشته است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سعید محمدی پور در برنامه رویداد رادیو گفت و گو با بیان اینکه تشدید نظارت‌ها در بازار شب عید با یک ماه تعجیل اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: امسال وضعیتی خاص داریم و این نظارت‌ها تا ۱۵ فروردین باید ادامه یابد.

وی با اشاره به اقلام تقاضا محور در ایام پایانی سال گفت: منظور از تشدید نظارت‌ها بر بازار شب عید یعنی کار‌های روتین را سرعت می‌بخشیم و تعداد عملیات‌ها را روی چند کالای به خصوص، چند برابر می‌کنیم.

محمدی پور با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ در ماه‌های اخیر گفت: ما از واحد‌های فروش تخم مرغ بازرسی به عمل آورده‌ایم که متاسفانه ۸۵ درصد واحد‌ها متخلف اعلام شدند و امروز کمتر از ۳۰ درصد این واحد‌ها متخلفند.

وی ادامه داد: تخلفات بیشتر در حوزه گران‌فروشی، تقلب و کم فروشی است.

محمدی پور افزود: ما جو را برای متخلفان نا امن کردیم و بعد از شناسایی به سازمان تعزیرات صدور و اجرای حکم‌شان صورت می‌گیرد.

معاون نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان تهران افزود: وقتی قیمت‌ها را تحویل بازار می‌دهند، نظارت بر عهده ماست تا ببینیم بدست مصرف کننده نهایی می‌رسد یا خیر.

محمدی پور گفت: ما هم پرونده‌های این متخلفان را به تعزیرات ارسال کردیم که در نتیجه، امروز نسبت به هفته گذشته به طور متوسط روی هر شانه تخم مرغ، ۳ هزار تومان کاهش قیمت را مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: همکاران ما در جهاد کشاورزی عرضه مرغ را در میدان بهمن دو برابر افزایش دادند که با این افزایش، قدری قیمت‌ها کنترل شده است. ما ۱۰ هزار بازرسی در حوزه مرغ داشتیم که ۱۸۰۰ مورد تخلف کشف کرده‌ایم. ارزش آن ۷ میلیارد ریال بود که به تعزیرات ارسال شد.

محمدی پور گفت: در تهران روزانه ۱۲۰۰ تن مرغ مصرف می‌شود و وقتی جنسی تنظیم بازاری است، دستگاه مربوطه باید این مقدار را تهیه و ارائه کند.

وی ادامه داد: وقتی کالایی به میزان کافی وجود نداشته باشد، قیمت آن تعادلی نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *