• نوروز امسال۳۳ میلیون سفر انجام می‌شود

  تصویر روز: وزیر راه از پیش بینی ۳۳ میلیون سفر در ایام نوروز ۱۴۰۰ خبر داد و بر ضرورت هماهنگی و نظارت برای ارتقای ایمنی راه‌ها تاکید کرد.

  به گزارش صدا و سیما؛ محمد اسلامی در صد و چهاردهمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌ها که به ریاست وزیر راه و شهرسازی و با حضور اعضای کمیسیون و اعضای دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه‌های استان تهران در ساختمان شهید دادمان برگزار شد بر ضرورت مدیریت قاطع و هماهنگی همه دستگاه‌های مرتبط با ایمنی راه‌ها در ایام نوروز تأکید کرد و گفت: بدون شک آنچه ما باید انجام بدهیم، اجرای شیوه نامه‌های دقیق بهداشتی در ایام نوروز است.

  وی افزود: وظیفه ما این است که از سفر‌ها مراقبت کنیم تا در قالب ضوابط ستاد ملی کرونا انجام شوند. همان طور که به رئیس جمهوری نیز گزارش داده شد طی ایام نوروز پیش‌بینی حدود ۳۳ میلیون سفر شده است.

  وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: امسال ستاد نوروزی راه‌ها برپا نمی‌شود، اما باید مشخص شود که آیا به صلاح است تا عرضه حمل و نقل عمومی را محدود نگه داریم و به جای آن مردم از وسیله شخصی استفاده کنند.

  اسلامی گفت: لازم است در ایام نوروز، عرضه بلیت‌ها به اندازه سفر‌ها باشد و همه مجتمع‌های بین راهی از جمله سرویس‌های بهداشتی به طور فوق العاده با مواد ضد عفونی کننده گند زدایی شوند و بر میزان کنترل مراقبت‌های بهداشتی نیز افزوده شود.

  وی تصریح کرد: ضرورت دارد تا همه دستگاه‌ها از جمله هلال احمر، پلیس راه راهور ناجا، اورژانس، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و تمام نهاد‌های مرتبط در ایام نوروز فعال باشند و با مدیریت منسجم، تمامی دستورات ستاد ملی کرونا را اجرا کنند.

  وزیر راه و شهرسازی افزود: حضور معنا دار، قاطع، پیوسته و هشداردهنده در جاده‌ها طی ایام نوروز یک الزام است. به همین منظور ضرورت دارد تا از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ایمنی راه‌ها افزایش پیدا کند تا مردم رفت و آمد ایمنی طی نوروز داشته باشند.

  در این نشست که شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، رضا نفیسی رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی و سرهنگ هادی امیدوار رئیس پلیس راه راهور ناجا نیز حضور داشتند، نتایج جلسات کارگروه کمیسیون طی گزارشی به نظر وزیر راه و شهرسازی و حضار رسید.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *