• 4 شهرستان دیگر البرز نارنجی شد

  تصویر روز: سخنگوی ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: کرونا چهار شهرستان دیگر البرز را از زرد به رنگ نارنجی درآورد.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز البرز، مهرداد بابایی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اکنون افزایش میزان ابتلا به کووید ۱۹ سبب شده تا شهرستان‌های فردیس،‌ چهارباغ، ‌ساوجبلاغ و ‌نظرآباد از رنگ زرد به نارنجی تغییر وضعیت دهند.

  وی یادآورشد: شنبه هفته جاری نیز شهرستان کرج از رنگ زرد به نارنجی تغییر حالت داد.

  بابایی اظهار داشت: اکنون فقط ۲ شهرستان طالقان و اشتهارد در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

  سخنگوی ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز خاطرنشان کرد: مراجعه بیماران کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته یک هزارو ۱۸ نفر به مراکز بهداشتی و ۶۱۲ نفر به مراکز درمانی البرز بود و در این مدت ۶۵ بستری شدند.

  این مسوول با اشاره به اینکه افرادی که اکنون به مراکز درمانی استان مراجعه می کنند در روزهای پایانی اسفند و یا هفته اول سال جدید مبتلا شده‌اند، تاکید کرد که هنوز نتایج مسافرت هایی که مردم به سایرنقاط کشور داشته‌اند مشخص نیست و به احتمال تا ۲ هفته آینده وضعیت ابتلا به بیماری بیشتر آشکار خواهد .

  وی افزود: این تعداد مراجعات روزانه به مراکز درمانی نشانه اولیه موج جدید در استان است و به مردم توصیه می‌شود، ‌افرادی که به مسافرت رفتند برگردند و کسانی که تا کنون از منزل خارج نشده‌اند نیز در خانه بمانند و در روز ۱۳ فروردین ماه نیز به بیرون از خانه نروند.

  وی گفت: با توجه به مراجعات بیماران کرونایی تخت ها را افزایش داده ایم و اکنون ۴۶۹ بیمار کووید ۱۹ در البرز بستری هستند که طی یک هفته گذشته ۱۰۰ تخت برای این بیماران اختصاص یافت.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *