whatsap.4

استفاده از واتس اپ بدون نیاز به اینترنت!

تصویر روز: پیامرسان محبوب واتساپ نسخه وب خود را بروز رسانی و مشکل اتصال دائم به اینترنت را حل کرد.

به گزارش تصویر روز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، واتساپ در سال ۲۰۱۵ نسخه‌ای خاص از پیامرسان خود را که به WhatsApp Web معروف است، معرفی کرد. از زمان معرفی این نسخه تاکنون کاربرانی که به دلیل حجم کاری نمی‌توانند نسخه موبایلی واتساپ را چک کنند، به استفاده از سرویس وب واتساپ روی آوردند.

اگرچه نسخه وب، استفاده از این پیام رسان را در دسکتاپ آسان کرده، اما دارای یک مشکلی است که شرکت واتساپ در حال حاضر توانسته آن را حل کند. مشکل آنجا بود که هنگام استفاده از نسخه وب این پیامرسان، تلفن کاربری که در حال استفاده از این نسخه روی دسکتاپ بود، همواره باید به اینترنت وصل می‌ماند؛ این مشکل برای برخی کاربران آزار دهنده بود.

حل مشکل اتصال به اینترنت در استفاده از نسخه وب

بر اساس آخرین گزارش‌ها، هم‌اکنون کاربران واتساپ می‌توانند بدون نیاز به اینترنت در تلفن همراه خود، از نسخه وب این پیامرسان روی دسکتاپ بهره ببرند که این امر باعث صرفه جویی در مصرف اینترنت و باتری تلفن‌های همراه می‌شود.

طبق گفته وب سایت مستقلی که متخصص نظارت بر ویژگی‌های آزمایشی واتساپ است، این پیامرسان به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا از طریق ویژگی جدید پشتیبانی چند دستگاهی، از حساب واتساپ خود به طور همزمان در چهار دستگاه مختلف از جمله وب استفاده کنند.

تاکنون امکان اجرای واتساپ بدون اتصال به اینترنت وجود نداشت و این پیامرسان پرطرفدار در حال تلاش برای حل این مشکل است. در مرحله آزمایش، این ویژگی جدید از طریق یک برنامه تست بتا در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و به زودی آن‌ها می‌توانند نسخه آزمایشی واتساپ را در سیستم عامل‌های اندروید و iOS استفاده کنند.

گفتنی است، چندی پیش واتساپ قابلیت تماس صوتی و تصویری را برای مک و رایانه‌های شخصی فعال کرد و مکالمه‌های رمزنگاری شده تصویری و صوتی واتساپ، هم از طریق رایانه و هم گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *