• گروه سام: تابع سیاست های اقتصادی کشور هستیم

  تصویر روز: گروه سام ضمن تاکید بر اینکه به عنوان یک بخش خصوصی ایرانی در تمام برنامه های تولیدی خود تابع سیاست های کلان اقتصادی کشور هستیم، اعلام می دارد درهای خطوط تولید سام، به روی بازدیدکنندگان گشوده است.

  به گزارش بازار، پیرو انتشار گزارشی از مجتبی ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم وجود خط تولید محصولات لوازم خانگی سامسونگ در ایران، گروه سام به منظور تکذیب این ادعا، تنویر افکار عمومی و شفاف شدن هرچه بیشتر ابعاد این موضوع، نکات ذیل را به استحضار می رساند.

  بی شک پاسخ به هرگونه ادعایی در خصوص فعالیت شرکت سامسونگ در ایران، در حیطه اختیارات روابط عمومی همان شرکت است اما از آنجایی که گروه سام(سام الکترونیک، تکوین الکترونیک و سام سرویس) اولین و تنها نماینده رسمی تولید، توزیع و خدمات پس از فروش محصولات لوازم خانگی تحت لیسانس سامسونگ در ایران است و موضوع عدم وجود خط تولید این محصولات متوجه گروه تولیدی سام می شود، پاسخ به این موضوع توسط این مجموعه انجام می شود.

  از دهه هفتاد که آرزوی هر خانواده ایرانی داشتن تلویزیون های رنگی سامسونگ بود و حجم اصلی تامین نیاز کشور در این زمینه از بخش واردات یا قاچاق تامین می شد، سام الکترونیک با گردآوری برترین نخبه های داخلی این صنعت، در اولین گام برای خروج از واردات از CBU(محصول کامل) به SKD(قطعات نیمه منفصل)، خط تزریق قالب های پلاستیکی محصول را راه اندازی کرد. در ادامه برای ورود به مرحله CKD(قطعات منفصل)، گام به گام نیروهای خود را آموزش داد و تا حد امکان تکنولوژی روز دنیا که در اختیار سامسونگ بود را به خطوط خود انتقال داد. وجود قالب های تولید از دهه هفتاد که در معرض دید کارشناسان قرار گرفته است، مهمترین سند در تایید ادعای ما است.

  این گروه اولین خطوط مدرن SMD را برای تولید بردهای الکترونیکی محصولات لوازم خانگی راه اندازی کرد که بعد از سالها هنوز از حیث تعداد و تنوع رتبه نخست کشور را در اختیار دارد. (تصاویر مربوطه در گزارش تصویری بازدید خبرگزاری های رسمی موجود است)

  در سال ۹۳ با راه اندازی خطوط عظیم تولید محصولات برودتی و شوینده، گام اصلی را برای تبدیل شدن به هاب منطقه و صادرات به کشورهای اطراف برداشتیم و در این راستا حتی بسترهای اولیه خطوط تولید کولرهای گازی نیز فراهم شد اما با شروع تحریم های دوم و خروج سامسونگ از ایران این اقدام به تعویق افتاد.

  در خلال دو سال اخیر، مهندسان ایرانی آموزش دیده در کنار خطوط عظیم تولید که با سرمایه گذاری هنگفت بخش صد در صد خصوصی ایرانی شکل گرفته بود، موفق به تولید مجدد محصول با همان کیفیت قبلی اما این بار با نام برند ایرانی سام الکترونیک شدند. لازم به ذکر است علی رغم محدودیت های شدید و کم سابقه در تامین قطعات از کشور مادر، سام سرویس با تمام توان همچنان بر تعهد خود به خریداران محصولات لوازم خانگی سامسونگ که تولید داخل بوده اند، پایبند بوده و تا اتمام گارانتی آخرین محصول نیز به مسیر خود ادامه می دهد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *