• هم اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن در فرهنگستان هنر

  تصویر روز: مراسم هم اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی در مدیریت نوین شهری با حضور مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور ، مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران و مسوولین فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی ، دکتر سجاد محمد یارزاده ، موسسه فرهنگي، هنري و پژوهشي صبا و نماینده فرهنگستان هنر درمراسم نشست هم اندیشی توسعه پایدار شهری که با حضور دکتر محمد ذوالفقاری مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور ، حجت الاسلام دکتر محمد وحید صافی رییس بنیاد ملی قرآن و بینش مطهر ، رضا عباسی مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران ، مجید طلیمی ریاست مرکز مطالعاتی بین المللی مدیریت دانش خاورمیانه و هیات همراه برگزار شد اظهار داشت: همواره ، هنر در آیینه قرآن ، این معجزه آسمانی متبلور می گردد و ماه میهمانی خدا ، بازتاب تبلور نور قرآن در حس هنرمندان است .
  رییس موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا ادامه داد : ظرفیت و امکانات فرهنگستان در خدمت معماران ، هنرمندان و پژوهشگران برای تجلی توسعه پایدار شهری ، معماری و مدیریت نوین در پرتو قرآن است . این در حالیست که هنرمندان ایران اسلامی ، با انگیزه های مختلف هنری ، خوش درخشیدند و ما در صدد هستیم تا با بهره گیری از زبان و ادبیات قرآنی ، هنر ایرانی را به جهان عرضه کنیم.
  همچنین ؛ رضا عباسی مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: موضوع توسعه پایدار با الگوهای کهن اسلامی ایرانی از جمله مباحث مهم در معماری است که بخشی از تولیدات دانش بنیان مجامع علمی ایران و جهان را به خود معطوف ساخته است. لذا معماری به عنوان بستری ریشه دار و در ارتباط با زندگی مردم، جامعه نمایانگر اندیشه تمدن های هر ملتی است و در واقع انسان امروزی را با پیشینه و ریشه های فرهنگی و اجتماعی خویش آشنا می سازد. معماری کهن سرزمین ، ایران زنجیره ای به هم پیوسته از تجربیات و ارزش هایی است که سینه به سینه از هزاران سال پیش تاکنون توسط، هنرمندان، معماران و مردم این سرزمین استمرار یافته است و بهره گیری از کتاب آسمانی در این حوزه ، گام موثری در تعالی مدیریت نوین شهری می باشد.
  در این مراسم از تلاش های قربان محمد پورقاز مدرس دانشگاه و قرآن پژوه و همچنین رضا عباسی قاری ارزشمند ، کارشناس عالی عمران و مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران با اهداح لوح ، تجلیل گردید.
  خاطرنشان می کند: رضا عباسی، بیش از 25 سال در سطح مدیریت در مناطق ، نواحی و سازمان های مختلف شهرداری تهران بزرگ ، در زمان خدمت صادقانه و دانش بنیان خود در شهرداری منطقه ۱۴ توانست با بکارگیری الگوهای قرآنی و ارائه طرح‌های علمی و دانایی محور ، از هدر رفت ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه جلوگیری کند و این برگ زرین در سوابق وی می باشد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *