مهندس چمران

شوراهای شهر امید را در دل مردم زنده می‌کنند

اداره شهر را به عهده مردم شهر گذاشتن و امید آفریدن در دل مردم یک موهبت بزرگ است و امیدواریم در این نشست به این موضوع خاص هم بپردازیم و از آن استفاده کنیم

تصویر روز: رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه گاهی مسائلی در مجلس طرح و تصویب شود که مسائل شهری در آن کمتر دیده شده است، گفت: امیدواریم با یک همبستگی در دولت و مجلس آنچه به تایید و تصویب می‌رسد به حل مشکلات شهرها و افزایش امید کمک کند.

مهدی چمران در نشست مشترک شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور اظهار کرد: این چهارمین نشست مشترک شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌های کشور از ابتدای تاریخ تشکیل شوراها تاکنون است. برگزاری نشست‌های مشترک بسیار ضروری است تا مسائل و مشکلات را بررسی و برای آنها چاره‌ای پیدا و عمل کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهمی که بر اهمیت شوراها و شهرداری‌ها افزوده، امید و افزایش امیدآفرینی است، گفت: شوراها نماینده همان شهری هستند که در آن زندگی می‌کنند، بنابراین به وجود آمده‌اند تا یک شهر را اداره و خودشان مسائل خودشان را حل کنند و این نعمت بزرگی برای کشور است.

چمران با بیان اینکه خوشبختانه شوراها در طول این سال‌ها به خوبی از عهده وظایف خود برآمدند، افزود: این درحالی است که هنوز مشکلات و مسائلی وجود دارد و قانون مبهم است یا آنگونه که باید به اجرا گذاشته نشده، اما شوراها بابهترین وجه شهرها را اداره کرده و موفق تر از زمانی بودند که شوراها هنوز پا به وجود نگداشتند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه شوراها امید را در دل مردم زنده می‌کنند، تصریح کرد: اداره شهر را به عهده مردم شهر گذاشتن و امید آفریدن در دل مردم یک موهبت بزرگ است و امیدواریم در این نشست به این موضوع خاص هم بپردازیم و از آن استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه پیوستگی شهرها کم بوده و باعث شده گاهی مسائلی در مجلس طرح و تصویب شود که مسائل شهری در آن کمتر دیده شده است، اطهار امیدواری کرد با یک همبستگی در دولت و مجلس آنچه به تایید و تصویب می‌رسد به حل مشکلات شهرها کمک کند.

چمران خاطرنشان کرد: ما مسائل و مشکلات پیچیده‌ای را حل کرده‌ایم و در حل بسیاری مسائل بین سه کشور روی زمین و یا ۱۵ کشور کشور اول بوده‌ایم، بنابراین امیدواریم با وحدت و همدلی و امیدآفرینی، مسائل شهری را نیز به خوبی حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *