مهندس چمران

چمران: هتل ۴۳ طبقه ولنجک روی گسل نیست

مهدی چمران تاکید کرد: این هتل ۴۳ طبقه نه خارج از محدوده ساخته شده و نه روی گسل

اردیبهشت آنلاین ـ رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه هتل ۴۳ طبقه ولنجک روی گسل ساخته نشده است، گفت: متأسفانه عده‌ای بی اطلاع موضوعاتی می‌نویسند که از ابتدا تا انتهایش غلط است.

به گزارش صدا وسیما، مهدی چمران تاکید کرد: این هتل ۴۳ طبقه نه خارج از محدوده ساخته شده و نه روی گسل، البته معاونت شهرسازی شهرداری تهران توضیح کاملی در این زمینه داده است.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مسئولان نمایشگاه بین‌المللی خواستار ساخت مترو در این محدوده هستند، گفت: طراحی مترو مانند طراحی یک پارک کوچک و محلی نیست؛ ۴۰ سال پیش در خصوص طراحی مترو اقداماتی صورت گرفته و ما هم آن را دنبال کرده‌ایم.

چمران گفت: البته بنده موافق کشیده شدن مترو در این بخش هستم تا شاید بخشی از مشکلات ترافیکی برطرف شود. نباید ما به مردم آزار و اذیت برسانیم این را هم بگویم که با ساخت مترو در این بخش هم مشکل حل نمی‌شود..

وی افزود: خط مترو که مانند خط اتوبوس نیست طراحی آن مربوط به گذشته است البته می‌توانیم بعد از تکمیل خطوط؛ برای این بخش هم می‌توان مترویی ساخت، اما مردم باید چند سال منتظر بمانند و ترافیک را در این محدوده تحمل کنند ۵ سال یا ۲۰ سال؛ باید برای این بخش فکری کرد.

وی در خصوص ورود هیأت چینی به ایران نیز گفت: گزارش مختصری دریافت کرده‌ایم کار‌ها خوب پیش می‌رود، اما هنوز به مرحله تفاهم و قرارداد کامل نرسیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *