atobus

تفاهم خرید ۲۰۰۰ اتوبوس از چین

در این سفر حدود ۱۵ قرارداد و تفاهم‌نامه به نفع مردم شهر تهران به امضاء رسید.

تصویر روز ـ رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از سفر هیات چینی تا یک ماه آینده به تهران برای نهایی شدن قرارداد اتوبوس‌های جدید خبر داد.

به گزارش ایسنا، جعفر تشکری هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص دستاوردهای سفر اخیرش به همراه شهردار تهران به چین گفت: لازم به ذکر است که بنده به نمایندگی از اعضای شورای شهر و با تاکید رئیس شورا در این سفر حضور داشتم که سعی شد در این ۱۰ روز از ۱۳ شهر چین که در حوزه حمل و نقل و محیط زیست دارای ظرفیت‌های خوبی بودند بازدید کنیم که در این سفر حدود ۱۵ قرارداد و تفاهم‌نامه به نفع مردم شهر تهران به امضاء رسید.

وی با بیان اینکه برای خرید اتوبوس‌های تک کابین و دو کابین گازسوز تفاهماتی صورت گرفت، ادامه داد: هیاتی از چین تا یک ماه آینده به تهران خواهند آمد تا قرارداد نهایی شود و در مورد تاکسی و موتورسیکلت برقی نیز تفاهماتی صورت گرفته و مذاکراتی برای سرمایه گذاری جهت ایجاد دستگاه‌های زباله سوز در تهران و سایر شهرها نیز انجام شد که امیدواریم نتایج این مذاکرات در چند ماه آینده ملموس شود.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه امسال و سال آینده شاهد جهش حمل و نقل در تهران خواهیم بود، گفت: البته در این سفر در مورد احداث خط ۸ و ۱۰ مترو نیز مسائلی مطرح شد. ضمن اینکه خرید اتوبوس‌ها نیز به زودی انجام خواهد شد و ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس دو کابین و ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس تک کابین برقی به مرحله نهایی رسیده و قرارداد آن به زودی منعقد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه برای خرید ۱۰۰ هزار موتورسیکلت و ون نیز تفاهمات اولیه صورت گرفته است، ادامه داد: ۷۹۱ واگن که قراردادش در این سفر منعقد شد ظرف مدت چهار سال وارد ناوگان مترو می‌شوند؛ اما دقت داشته باشید که قرار است ۵۵ درصد واگن‌ها در داخل کشور تولید شوند و انتقال تکنولوژی بوژی در دل این قرارداد انجام می‌شود که در صورت محقق شدن این قراردادها چهار میلیون ظرفیت جدید برای حمل و نقل عمومی ایجاد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *