mostofi

فرار مالیات در تمامی كشورها وجود دارد

بحث فرار از مالیات در تمامی كشورها وجود دارد و نمی توان این اقدام را به صفر رساند

تصویر روز _ مدیركل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی گفت: بانك مركزی با ارائه اطلاعلات حساب های مشكوك و تجاری به سازمان امور مالیاتی، موجب افزایش اخذ مالیات در كشور شد.
شاهین مستوفی در گفتگو با برنامه «روزی نو» رادیو اقتصاد گفت: سازمان امور مالیاتی در سال جاری با توجه به اطلاعات ارائه شده از سوی بانك مركزی مبنی بر تراكنش های صورت گرفته از فعالیت های اقتصادی افراد كه فرار مالیاتی داشتند، موفق شد میزان قابل توجهی مالیات از آنها دریافت نماید.

وی ادامه داد: همین امر موجب پذیرش فعالان اقتصادی به پرداخت مالیات شد و با توجه به اجرای تبصره ماده ۱۰۰ نظام مالیاتی، میزان احراز مالیات در مقایسه با سال گذشته افزایش سه برابری داشته و از ۱۰ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

مستوفی با اشاره به قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و نقش آن در جلوگیری از فرار مالیاتی افزود: اجرای این سامانه از سال گذشته شفافیت كاملی در راستای كنترل و بهره برداری از فعالیت های اقتصادی افراد در اختیار این سازمان قرار داده است و افراد حقوقی، شركت های بورس و سامانه های فروشگاهی مكلف به صدور حساب های الكترونیكی از بستر این سامانه هستند.

وی متذكر شد: حافظه مالیاتی این سامانه هوشمند در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار میگیرد كه با پیاده سازی كامل این سامانه شاهد شفافیت ۸۰ درصدی مالیات خواهیم بود.

مدیركل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی ادامه داد: مبحث فرار از مالیات در تمامی كشورها وجود دارد و نمی توان این اقدام را به صفر رساند ولی این سازمان با تجهیز دفتر مبارزه با فرار مالیات و پولشویی و اجرای ماده ۱۸۱ قانون مالیات های مستقیم تمام تلاش های خود را در به حداقل رساندن فرار از مالیات خواهد كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *