اسماعیلی

سند موسیقی در آستانه تصویب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تصویب سند موسیقی در آینده نزدیک خبر داد

تصویر روز _ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تصویب سند موسیقی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش صدا و سیما، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: سند موسیقی که مدتی پیش در شورای هنر نهایی شد به زودی در شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و در شورای عالی برای تصویب ارائه می‌شود.

جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای هنر و اعضای شورای هنر امروز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

اسماعیلی افزود: ضرورت دارد که به منظور تدوین اسناد تئاتر، هنر‌های تجسمی، سینما و مد و لباس کمیته‌های تخصصی با حضور دستگاه‌های مربوط، شخصیت‌های حقیقی حوزه‌های تخصصی و تشکل‌های هنری صنفی تشکیل و این اسناد تدوین شود.

وی با اشاره به جایگاه شورای هنر به عنوان بهترین محفل برای طرح مسائل و ضرورت‌های فرهنگ و هنر و همفکری در این زمینه گفت: تحول در اقتصاد فرهنگ و هنر از برنامه‌های جدی دولت در این دوره است و تلاش می‌شود با فعال کردن اقتصاد فرهنگ و هنر و تقویت انگیزه‌ها برای فعالیت در این حوزه، هنرمندان را مورد توجه قرار دهیم.

در این جلسه طرح نشان ایران فرهنگ به عنوان طراحی و استقرار نظام ارزیابی و رتبه بندی محصولات فرهنگی و هنری ارائه شد و پس از بیان نظرهای اعضا تصویب و مقرر شد باتعیین شورای سیاستگزاری، آیین نامه این طرح تدوین شود.

طرح نشان ایران فرهنگ با ارزیابی آثار فرهنگی مبتنی بر معیار‌های فرهنگی و هنری ایرانی اسلامی برای ایجاد زمینه انتخاب و خرید آگاهانه محصولات فرهنگی و هنری به عنوان حق مصرف کننده و مخاطب تدوین شده است و می‌تواند برای انتخاب محصولات فرهنگی به افراد جامعه کمک کند.

در جلسه شورای هنر، مریم جلالی، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گزارشی از اقدامات این معاونت در یک سال و نیم اخیر ارائه کرد و با تشریح وضعیت صنایع دستی کشور در حوزه‌های تولید، پرورش هنرمند، اشتغال، بازار، صادرات، اقدامات دولت و قوانین لازم افزود: صنایع دستی پیشران هویت بنیان پیشرفت ایران است و ظرفیت فراوانی برای اشتغال و اقتصاد کشور دارد و سند تحول کمی و بهبود کیفی بازار صنایع دستی به همین منظور تدوین شده است.

ماده واحده طراحی و اجرای بازار‌های هنر‌های تجسمی به صورت ملی و استانی به منظور ایجاد فضایی برای عرضه و فروش آثار هنرمندان کشور به صورت فراگیر و ماده واحده دهکده فناوری‌های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق کشور مطرح شد و به تصویب رسید. ضمناً در این جلسه شورای هنر مطرح و تصویب و مقرر شد سیاست‌ها و ضوابط این دو ماده واحده را کارگروه‌هایی در شورای هنر تدوین کنند.

در این جلسه به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رییس شورای هنر و تصویب اعضای شورا، محمد حسین ایمانی خوشخو دوباره به عنوان دبیر شورای هنر انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *