فرزین

سکه های جدید بانک مرکزی به بازار می‌ آید

رئیس کل بانک مرکزی از ضرب و عرضه سکه های جدید بانک مرکزی به بازار خبر داد

تصویر روز _ رئیس کل بانک مرکزی از ضرب و عرضه سکه های جدید بانک مرکزی به بازار خبر داد و گفت: معاملات شمش طلا از روز چهارشنبه در مرکز مبادله آغاز می شود.

به گزارش تسنیم، طی روزهای اخیر و بعد از حادثه تروریستی کرمان و اعلام تغییرات در فرایند مبادلاتی ایران و عراق، قیمت طلا و ارز در بازار روند صعودی به خود گرفت و در ادامه تنش های منطقه و جنگ امریکا و یمن به التهابات بازار ارز دامن زد.

این التهابات موجب شد تا قیمت دلار که در ماه های اخیر از ثبات نسبی برخوردار بود به قیمت های جدید برسد؛ قیمت طلا و سکه نیز همزمان با افزایش قیمت ارز وارد کانال های جدید شد.

البته همزمان با نوسانات اخیر ارزی؛ فعالان بازار و کارشناسان اقتصادی باتوجه به تجربه ماه های اخیر پیش بینی کرده بودند که بانک مرکزی اجازه تشدید نوسانات در بازار ارز را نخواهد داد.

سکه تمام جدید و بدون تاریخ وارد بازار می‌شود

محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی با اعلام سیاست‌های جدید بانک مرکزی در حوزه طلا و سکه گفت: بانک مرکزی به دنبال تعدیل قوانین مربوط به واردات طلای کشور است؛ همواره تلاش داشتیم ذخایر طلای کشور افزایش یابد. اقدامات اخیر باعث افزایش ذخایر ارز و طلای کشور شد. تصمیم جدید ما این است که از چهارشنبه طلا در مرکز مبادله ارزی عرضه شود.

او با اشاره به حضور در مرکز نشر اسکناس و ضرب سکه بانک مرکزی گفت: سکه جدیدی در دستور کار این مرکز است که به بازار عرضه می شود؛ سکه های جدید بدون تاریخ و بصورت تمام بهار آزادی با طرح جدید ضرب شده است.

رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرد: از امروز عرضه طلا به بازار افزایش می یابد و این افزایش عرضه از طریق ضرب سکه های جدید و عرضه سکه های قبلی انجام می شود.

فرزین با تأکید براینکه سکه های جدید بانک مرکزی با با سکه های قبلی ضرب شده تفاوت هایی دارد، تصریح کرد: توان ضرب روزانه 20 هزار سکه را داریم. فعلا با ضرب سکه تمام کار را شروع می کنیم.

وی با تأکید براینکه مرکز مبادله بستر مبادله طلا هم است و برنامه بانک مرکزی تقویت این مرکز است، گفت: فعلا قصد عرضه شمش در مرکز مبادله داریم؛ مقررات این کار در روزهای اخیر نهایی شده است, اگر بخواهیم سکه هم عرضه کنیم در اینده تصمیم گیری می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *