• کرایه تاکسی سال ۹۵ در انتظار تصویب شورای شهر

  تصویر روز: تعیین نرخ کرایه انواع تاکسی در شهر تهران در سال۹۵ در دویست و چهل و هشتمین جلسه کارگروه تخصصی کمیسیون بررسی طرح‌ها و لوایح شورا، مورد بررسی قرار گرفت.

  در این جلسه که با حضور نادر شکری، مدیر کل تدوین قوانین و امور شورا و نیز نمایندگان حوزه‌های تخصصی برگزار شد، لایحه ” تعیین نرخ کرایه انواع تاکسی در شهر تهران در سال ۱۳۹۵” مورد مطالعه قرار گرفت و اعضای کار گروه تخصصی ضمن اعمال اصلاحاتی پیشنهاد نمودند لایحه جهت سیر مراحل تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شود.

  بررسی طرح « مجوز اخذ عوارض از ساختمان‌های نیمه کاره در شهر تهران » یکی دیگر از موضوعات مطروحه در این جلسه بود که پس از کارشناسی و تبادل نظر حوزه‌های مرتبط، پیشنهاد شد معاونت برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا طی مکاتبه‌ای موضوع را مبنی بر این که لایحه مورد نظر شهرداری تهران سابقاً طی نامه شهردار ارسال شده و بررسی همان لایحه در شورا مورد درخواست شهرداری است، به شورای اسلامی شهر تهران منعکس کنند.

  لایحه «طرح جامع آب خام » نیز در دویست و چهل و هشتمین جلسه کارگروه تخصصی کمیسیون بررسی طرح‌ها و لوایح مورد بررسی و کارشناسی تخصصی قرار گرفت و با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع لایحه، پیشنهاد شد جهت اصلاح و تکمیل لایحه با رویکرد پیش بینی موضوعات و تکالیف فراتر از شهرداری و تبیین و تعیین تکالیف وزارت نیرو و شرکت‌های آب منطقه ای و آب و فاضلاب، در جلسات کارشناسی متعدد مورد موشکافی، بازنگری و اصلاح قرار گیرد و پس از تکمیل جهت بررسی مجدد در کارگروه تخصصی مطرح شود.

  از دیگر موضوعات حائز اهمیت مطروحه در این جلسه لایحه « اصلاحیه مصوبه مجوز تقسیط و چگونگی اخذ مطالبات شهرداری تهران » بود که به جهت فوریت امر با حضور نمایندگان معاونت مالی و اقتصاد شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به سوابق موضوع، ضمن اعمال اصلاحات فوریتی در متن لایحه، پیشنهاد شد لایحه با قید دو فوریت جهت سیر مراحل قانونی تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شود.

  همچنین در خصوص مصوبات “سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ شهرداری تهران” و  « مجوز تامین اعتبار احداث بوستان جنگلی یاس فاطمی » پس از بررسی و تبادل نظر، پیشنهاد شد در صورت عدم اعتراض فرمانداری ظرف مهلت مقرر قانونی، ابلاغ شوند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *