hosinikia

دلالان نمی گذاران بازار خودرو سامان بگیرد

تصویر روز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ورود مافیای واردات به صنعت خودروسازی و قیمت دستوری برای خودرو را پاشنه آشيل ساماندهي بازار خودرو دانست .
حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا، نماینده سنقر در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اینکه صنعت خودروسازی کشور با مافیای واردات تاکنون سرانجام خاصی نداشته، اضافه کرد: شرايطي كه به واسطه دلالان در حاشیه خودروسازی شکل گرفته، نمی گذارد خودرو سازی به سرو ما سامان برسد.
وی با تاكيد بر توجه به تحقيق و توسعه در صنعت خودروسازي افزود: توجه به اين مقوله سبب افزايش كيفيت و ايجاد رقابت ميان توليدكنندگان مي شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن به فرمایشات مقام معظم رهبری در بازدید از ایران خودرو اشاره کرد و گفت: براساس منویات ایشان باید خودروسازی تقویت شود. ما هم به دنبال جهش تولید در این عرصه هستیم.
حسینی کیا افزود: خودروسازان بايد حداكثر استفاده را از ظرفيت هاي توليد ببرند تا با افزايش عرضه وضعيت بازار را سامان دهند.
او با اشاره به تلاش های مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در کاهش مشکلات و افزایش تیراژ تولید درخواست کرد: با استفاده از ظرفیت های مغفول مانده، تولید را افزایش داده شود تا بازار کمی اشباع شود.
حسینی‌کیا با تاكيد بر افزايش بهره وري در خودروسازان گفت: بايد با كاهش هزينه هاي جانبي مانند لجستيك كه تاثير زيادي در قيمت تمام شده محصول دارد،‌در مسير كاهش بهاي توليد خودرو گام برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *