رکورد زنی گرجستان در جذب گردشگران خارجی

تصویر روز: بانک مرکزی گرجستان اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷ میلادی در مجموع هفت میلیون و ۵۵۴ هزار و ۹۳۶ تبعه خارجی به این کشور سفر کرده اند که این رقم بیش از دو برابر جمعیت این کشور است .

براساس گزارش خبرگزاری ‘آپا ‘ جمهوری آذربایجان ،گرجستان در سال گذشته میلادی ، دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار درآمد از حوزه گردشگری کسب کرد که ۵۸۴ میلیون دلار بیشتر از سال قبل بود .
گرجستان با سه میلیون و ۴۷۷ هزار نفر جمعیت و با مساحت ۶۹ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع یکی از کشورهای قفقاز جنوبی است و مرزهای مشترک با جمهوری آذربایجان ، روسیه ، ارمنستان و ترکیه دارد .
گرجستان بیشترین در آمد از حوزه گردشگری را در ماه های ،جولای ، اگوست و سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی- مرداد، شهریور و مهر – داشته است . میزان درآمد این کشور در ماه جولای ۳۷۹ میلیون دلار ، در ماه اگوست ۳۹۵ میلیون دلار و در ماه سپتامبر نیز ۳۰۷ میلیون دلار بوده است .
در سال گذشته تعداد گردشگران خارجی که در گرجستان ۲۴ ساعت و بیش از آن اقامت داشتند سه میلیون و ۴۷۸ هزار نفر بوده است که ۲۷٫۹ درصد بیشتر از یک سال قبل بوده است .
بیش از همه شهروندان کشورهای ارمنستان ، جمهوری آذربایجان ، روسیه ، ترکیه و ایران به گرجستان سفر کردند .
در میان کشورهای اتحادیه اروپا نیز شهروندان فرانسه ، انگلیس ، هلند ، اسپانیا و آلمان و از کشورهای عربی نیز اتباع اردن ، عربستان و کویت به گرجستان سفر می کنند .
همچنین در سالهای اخیر سفر های گردشگری از هند و چین به گرجستان افزایش یافته است .

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دوازده − 5 =