نجفی عرب

مخالفت رئیس اتاق بازرگانی تهران با تعطیلی پنجشنبه ها

رئیس اتاق بازرگانی تهران از اعتراض فعالان اقتصادی بخش خصوصی نسبت به تصویب احتمالی تعطیلی پنج‌شنبه و جمعه در مجلس خبر داد

تصویر روز _ رئیس اتاق بازرگانی تهران از اعتراض فعالان اقتصادی بخش خصوصی نسبت به تصویب احتمالی تعطیلی پنج‌شنبه و جمعه در مجلس خبر داد و اظهار کرد که این امر فاصله بیشتر ایران با اقتصاد جهانی را در پی دارد.

به گزارش ایلنا، محمود نجفی عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران در چهاردهمین نشست این دور از هیات نمایندگان به موضوع بحث ساماندهی تعطیلات آخر هفته و مصوبه اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس درباره تعطیل شدن روز پنج‌شنبه اشاره کرد و گفت: باوجود همه تلاش‌هایی که فعالان اقتصادی بخش خصوصی، اتاق‌های بازرگانی و تشکل‌ها درباره تغییر قانون تعطیلات انجام دادند و خواستار تعطیلی روز شنبه در تقویم به جای پنج‌شنبه شدند؛ متاسفانه آنچه کمیسیون اجتماعی مجلس تدوین و تصویب کرده تعطیلی پنجشنبه و جمعه است.

وی افزود: اعضای محترم کمیسیون استدلال کرده‌اند که نظر دولت هم تعطیلی پنجشنبه و جمعه است و این احتمال وجود دارد که در چند روز آینده این موضوع به صحن علنی مجلس برای رای‌گیری و تصویب نهایی برود.

رئیس اتاق تهران تصریح کرد: از همه اعضای هیات نمایندگان می‌خواهم به هر شکلی که با مجلس و نمایندگان ارتباط دارند این موضوع را پیگیر شوند که روزهای تعطیل پایان هفته به جمعه و شنبه تغییر کند. اتاق تهران هم از تمامی مسیرهای موجود پیگیر این مساله است.

وی خاطرنشان کرد: تعطیلی روز پنجشنبه و فاصله بیشتر ایران با اقتصاد جهانی، مبانی اقتصادی کشور را در این شرایط بحرانی و آن هم در سالی که جهش تولید مدنظر قرار گرفته بر هم خواهد زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *