زمان پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد

تصویر روز: مدیر بازاریابی و شبکه فروش ایران خودرو گفت: طبق آخرین مصوبه خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان، ۹ و شش دهم درصد و خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان هفت و ۱۸ صدم درصد افزایش قیمت خواهد داشت.

اهورا گلیاری در گفتگو با صداوسیما ضمن رد شایعه توزیع نامتناسب خودرو در پیش فروش روز گذشته نمایندگی ها افزود: میزان تقاضای خودرو در چند ماهه اخیر ماحصل فرآیندهایی است که باعث شده سرمایه سرگردان و نقدینگی مردم به سمت این بازار کشیده شود وگرنه نه تولید ایران خودرو در چند ماه اخیر کاهش یافته و نه تقاضای خرید خودرو از سمت مصرف کننده واقعی افزایش پیدا کرده است .

وی گفت: فروش هایی که تاکنون شرکت ایران خودرو در سال ۹۷ ارائه کرده متناسب با تقاضا و بازارسنجی بوده که پیش از این برای آن در نظرگرفته است و شاید عدم برنامه ریزی برای ارائه خودرو به نسبت تقاضای افزوده ای که در چند ماه اخیر در این بازار بوجود آمده است این شائبه را به میان بکشد که ایران خودرو تولیدات خود را به بازار عرضه نکرده است.

مدیر بازاریابی و شبکه فروش ایران خودرو دلیل واگذاری یک خودرو از هر مدل به نمایندگی ها در پیش فروش روز گذشته را اینگونه اعلام کرد: در خبرها اعلام شده بود که چرا برای مثال تنها یک خودروی ۲۰۶ یا هایما به نمایندگی ها اختصاص داده شده است در حالی که صف های طولانی برای خرید تعداد زیادی از این خودروها دم در نمایندگی ها ایجاد شده بود ما باید اعلام کنیم اولا ایجاد چنین صف های طویلی نشان از وجود دلالان در این بازار دارد نه مصرف کننده واقعی و ثانیا ایران خودرو ۸۰۰ نمایندگی فروش خودرو در سراسر ایران دارد و با ارائه تنها یک خودرو از هر مدل به هر نمایندگی در واگذاری روز گذشته یعنی باید حدود ۸ هزار خودرو را در یک روز واگذار کرده باشد که این خود عددی قابل توجه است.

گلیاری گفت: میزان عرضه خودرو نه در واگذاری دیروز و نه در ۲۰ واگذاری که از ابتدای سال ۹۷ شرکت ایران خودرو انجام داده است به هیچ وجه محدود نبوده و حتی نسبت به سال گذشته افزایش هم داشته است.

وی ضمن اعلام شروع مرحله دوم فروش طرح عید فطر ایران خودرو گفت: از روز یکشنبه ۲۷ خرداد ماه مرحله دوم پیش فروش ویژه طرح عیدفطر ایران خودرو آغاز می شود که در آن تقریبا تمامی طیف محصولات ایران خودرو وجود دارد و همچنین در همین طرح روش فروش قطعی خودرو هم برای خودروهای پرطرفداری مثل هایما و دنا هم ارائه می شود.

مدیر بازاریابی و شبکه فروش ایران خودرو تصریح کرد: فروش خودروی هایما به صورت پیش فروش که روز گذشته ازجانب ایران خودرو انجام شده است تنها یکی از طرح های این شرکت برای فروش این مدل از خودرو می باشد و بیشتر برای خریدارانی است که تمایل به خرید نقدی ندارند و به دلیل دریافت سود مشارکت خواهان خرید در دوره های بلندمدت هستند اما برای کسانی که امکان خرید نقدی را دارند در فروش های آینده این خودرو را به صورت قیمت نقدی در اختیارشان قرار خواهیم داد.

گلیاری ضمن تاکید بر برخورد با نمایندگیهای متخلفی که خودروهای ارائه شده ازجانب این شرکت را به عوامل خود واگذار می کردند افزود: بخشنامه های جدیدی برای کنترل بیشتر بر روی نمایندگی ها ابلاغ شده که براساس آنها با نمایندگی هایی که خودروهای ارائه شده را به عوامل خود و یا در بازار سیاه می فروشند برخورد شود و از این پس نظارت بر روی این نمایندگی ها دوچندان خواهد شد.

وی گفت: در مورد افزایش قیمت خودروهایی که در هفته گذشته اتفاق افتاد هم باید اعلام کنم که طبق آخرین مصوبه خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان ۹ و شش دهم درصد و خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان هفت و ۱۸ صدم درصد افزایش قیمت خواهد داشت که این رقم تا زمانی که دستگاههای سیاستگذار قیمت خودرو آنها را تغییر ندهند به همین شکل خواهد بود.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    17 + 3 =