• New title for a=>html, img=>alt
 • تشخیص هویت افراد با راه رفتن

  تصویر روز: پلیس چین با استفاده از نرم افزار «دروازه شناسایی» می‌تواند افراد را از روی شکل بدن و راه رفتنشان شناسایی کند.

  به گزارش صداوسیما به نقل از آسوشیتدپرس، طبق تحقیقات شرکت چینی واتریکس که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، به نظر می‌رسد طرز راه رفتن انسان طوری است که می‌تواند به شناسایی کامل کمک کند.
  مقامات چینی ابزار نظارتی جدیدی را به کار گرفته اند. پلیس چین با استفاده از نرم افزار «دروازه شناسایی» می‌تواند افراد را از روی شکل بدن و راه رفتنشان شناسایی کند. این نرم افزار حتی در صورت پوشیده بودن صورت نیز قابلیت شناسایی افراد را دارد.
  پلیس چین هم اکنون از این ابزار در خیابان‌های پکن و شانگ‌های استفاده می‌کند.

  هوانگ یونگژن، مدیر ارشد اجرایی شرکت واتریکس با اشاره به اینکه پلیس می‌تواند از این نرم افزار به عنوان ابزاری موثر در شناسایی تصاویر افراد در دوربین‌های مدار بسته استفاده کند، تاکید کرد: با این حال طرز راه رفتن انسان منحصر به فرد نیست.
  وی گفت: اگر شخصی در پایگاه اطلاعاتی ما ثبت شده باشد، وقتی در حال راه رفتن است، سیستم ما نام او را نمایش می‌دهد. اما اگر شخصی در پایگاه اطلاعاتی ما وجود نداشته باشد، نرم افزار در کنار عکس او علامت سوال قرار می‌دهد.


  هائونگ در ادامه مدعی شد: این سیستم می‌تواند افراد را از فاصله ۵۰ متری و حتی در حالتی که پشتشان به دوربین است، شناسایی کند.
  این شرکت ماه گذشته اعلام کرد: ۱۰۰ میلیون یوان برای سرعت بخشیدن، توسعه و فروش نرم افزار دروازه شناسایی سرمایه تجاری جمع آوری کرده است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  14 + 7 =