قیمت نفت ایران به ۵۵ دلار نزدیک شد

تصویر روز: با کاهش تولید توافقی کشورهای اوپک و غیر اوپک قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت و قیمت نفت ایران به ۵۵ دلار نزدیک شد.

قیمت نفت ایران به ۵۵ دلار نزدیک شدبه گزارش خبرگزاری صداو سیما از شانا، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۳۰ دسامبر (۱۰ د‌‌‌‌‌‌ی‌ماه) با یک دلار و ۱۵ سنت افزایش به ۵۳ دلار و ۳۱ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ۴۱ برای هر بشکه بوده است.

قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و۱۸ سنت افزایش به ۵۲ دلار و ۸۴ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران امسال تاکنون ۳۹ دلار و ۱۹سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ۵۳ دلار و ۱۰ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، یک دلار و ۱۲ سنت افزایش نشان می دهد.

به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به ۳۰ دسامبر با یک دلار و ۸۶ سنت افزایش، ۵۳ دلار و ۸۶ سنت برای هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با ۷۴ سنت افزایش، ۵۴ دلار و ۸۴ سنت برای هر بشکه معامله شد. قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با یک دلار و ۲۴ و یک دلار و ۱۶سنت افزایش به ۵۳ دلار و ۵۷ و ۵۴ دلار و ۱۲ سنت برای هر بشکه رسید.

اجرایی شدن کاهش تولید توافقی کشورهای اوپک و غیر اوپک سبب افزایش محسوس قیمت نفت در هفته منتهی به ۳۰دسامبر شده است، از سوی دیگر، افزایش سطح ذخیره سازی های نفت آمریکا برخلاف انتظارات قبلی مهمترین عامل تضعیف قیمت‌ها عنوان شده است.

کشورهای عضو اوپک در نشست صد و هفتاد و یک این سازمان در وین تصمیم گرفتند که میزان تولید خود را یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز و غیراوپکی ها نیز متعهد شدند تولید نفت خود را نزدیک ۶۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *