وزارت صنعت هنوز آمبولانس های ما را تحویل نداده است

تصویر روز: وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۴ حدود ۴۸ میلیارد تومان به وزارت صنعت برای خرید هزار دستگاه آمبولانس پرداخت کردیم اما هنوز از آمبولانس ها خبری نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم بهره برداری از ساختمان جدید اورژانس تهران گفت: خوشحالیم که اورژانس در سراسر کشور در طی چند سال اخیر متحول شده است و می دانیم ارتقای کیفیت آن با تلاش و علم بیشتر میسر می شود.

وی افزود: خدمات جدیدی که در طی چند سال اخیر در اورژانس اضافه شده توانسته از سکته های قلبی که حدود ۴۰ درصد از مرگ های کشور را تشکیل می دهد و همچنین از سکته های مغزی که حدود ۱۵ درصد مرگ و میر کشور را تشکیل می دهد تا حدود زیادی جلوگیری کند.

هاشمی گفت: این سرویس ها در شهر تهران افتتاح شده و امیدواریم تا پایان سال ۹۷ زنجیره آن در همه شهرهای کشور کامل شود که همه مردم ایران به این خدمات دسترسی داشته باشند.

وزیر بهداشت اظهار کرد: اورژانس کشور توانسته در این سه سال اخیر، به بخشی از اهداف خود دست پیدا کند اکنون اورژانس کشور به سازمان تبدیل شده و آیین نامه آن نیز روز گذشته در جلسه هیات وزیران رای آورد.

وی همچنین تصریح کرد: سازمان شدن اورژانس برای ارتقای این حرفه بسیار مهم است و امیدواریم در بخش آموزش هم بتوانند در سطح کشور مطرح شوند.

وزیر بهداشت گفت: به نظر می رسد مردم هم قدردان زحمات اورژانس هستند در زلزله اخیر اورژانس کشور بسیار خوش درخشید و مورد تقدیر همگان قرار گرفت. انجام بیش از دو هزار ماموریت در روز و بیش از ۷ هزار تماس روزانه از خدمات اورژانس است.

وی افزود: امیدواریم شورای شهر و شهردار جدید به مشکلات اورژانس رسیدگی کنند، ما در دوره قبل نیز از کمک های شهردار قبلی بهره مند بودیم اما ناقص بود. از این قبیل ساختمان ها باید در سراسر کشور ساخته شود و حداقل کاری که شهرداری می تواند انجام دهد این است که زمین مورد نیاز را در اختیار ما قرار دهد و ساخت، تجهیز و نیروی کار را به ما بسپارد.

وزیر بهداشت گفت: در شرق تهران میلیون ها نفر زندگی می کنند اما بیمارستان های آن منطقه قدیمی است و ظرفیت پذیرش بیماران را ندارد.

هاشمی ادامه داد: تعداد پایگاه های ما کامل نیست و ایده آل ما این است که ۲۴۲ پایگاه در تهران بسازیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: از وزارت صنعت گلایه مندیم زیرا سال گذشته ۴۸ میلیارد تومان برای خرید هزار دستگاه آمبولانس به آنها پرداخت کردیم اما هنوز از آمبولانس ها خبری نیست.

هاشمی اظهار کرد: امیدواریم در سال ۹۷ بتوانیم بیش از هزار دستگاه آمبولانس به ناوگان خود اضافه کنیم.

اکنون سه بالگرد در ناوگان هوایی اورژانس داریم. اگرچه تهران به دلیل ترافیک بدترین نقطه در کشور محسوب می شود زیرا باید کمتر از ده دقیقه نیروهای اورژانس به بیمار برسند اما به دلیل ترافیک بیش از حد یک تا دو ساعت طول می کشد.

وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: تا قبل از پاین سال ۹۷ پنج دستگاه بالگرد به ناوگان هوایی اورژانس اضافه می کنیم.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *