ایران به دنبال خرید ۴۰ فروند هواپیمای ژاپنی

تصویر روز: در حالی که بنابه اعلام بلومبرگ هواپیمای میتسوبیشی ژاپن هنوز مجوز پرواز در آمریکا نگرفته است که ایران برای خرید ۴۰ فروند از این نوع هواپیما توافقنامه امضاء کرده است.

روز گذشته هواپیمای تولیدی شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی، نخستین هواپیمای ساخت ژاپن، برای طی کردن مراحل آزمایش و دریافت مجوز پرواز از مراکز هوانوردی آمریکا، به سمت این کشور پرواز کرد که بروز نقص فنی در سیستم تهویه هوا باعث شد این هواپیما به ژاپن باز گردد.

با برطرف شدن مشکل فنی این هواپیما، امروز اولین هواپیمای مسافربری ساخت ژاپن پرواز خود را به سمت آمریکا آغاز کرد.

این هواپیما که از شهر ناگویای ژاپن بلند شد قرار است در ایالت واشنگتن آمریکا به زمین بنشیند. قرار است ۳ فروند دیگر از این نوع هواپیما نیز برای انجام مراحل زمایشی به آمریکا منتقل شوند.

این هواپیما با ظرفیت ۹۲ مسافر اولین پرواز موفق خود را در ماه نوامبر سال گذشته میلادی انجام داد.

آخرین هواپیمای مسافربری ساخت ژاپن، YS-11 نام داشت که با همکاری سه شرکت میتسوبیشی، کاوازاکی و فوجی این کشور تولید شد و پس از ساخت ۱۸۲ فروند تولید آن در سال ۱۹۷۴ متوقف شد.

بر همین اساس هواپیمای میتسوبیشی اولین هواپیمایی است که پس از ۴۲ سال در ژاپن ساخته می شود. ایران نیز توافقنامه ای را برای خرید ۴۰ فروند از این هواپیما را با میتسوبیشی امضا کرده است. میزان

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    چهار × پنج =