آینده پژوهی نیاز نظام بانکی

 

تصویر روز: بی گمان یکی از مسیرهای استقلال و پیشرفت کشور از تحقیق و پژوهش گذر می کند لذا با توجه به اهمیت این موضوع  در ایران ، هفته ای به نام هفته پژوهش نامگذاری شده است.

البته بر هیچ کس پوشیده نیست که این هفته تنها یک نماد است برای اینکه همگان ارزش پژوهش و مقام پژوهشگر را به خوبی درک نمایند. سازمان ها برای اینکه بتوانند رشد و توسعه همگون با تغییرات جهان و نیازهای مخاطبین را درمجموعه خود ایجاد کنند نیازمند بررسی، مطالعه روزانه فعالیت های خود و نیازهای جامعه هدف هستند تا هم بتوانند در فضای رقابتی پایدار مانده و هم مشتریان خود را از نوع فعالیت و خدمت رسانی راضی نگه دارند. سیستم های مالی نیز از پژوهش بی نیاز نیستند و بی شک اگر تحقیق و پژوهش های گذشتگان نبود، سیر تحولات سیستم های بانکی و عبور از برخی روندهای سنتی محقق نمی شد.

تنها کافی است میزان تغییرات نظام بانکی در یک دهه اخیر را کمی بررسی کنیم تا دریابیم که تحقیق و پژوهش چه نقش بزرگ و پررنگی در بهتر شدن زندگی ما و تغییرات بسیار سیستم مالی و بانکی کشورها داشته است. اگر ۲۰ سال پیش کسی در مورد انجام تمامی خدمات بانکی با تلفن همراه سخن می گفت شاید همه به او می خندیدند اما دیدیم که پژوهش و استفاده از فن آوریهای نوین هر کاری را عملی می کند و این خاصیت پژوهش اثربخش و کارآمد است که زندگی را راحت تر و میزان وابستگی مشتری را به شعب بانکی کم رنگ تر می نماید.

در این میان با روند رو به رشد پژوهش های عملیاتی در سیستم مالی و بانکی دنیا، در سالهای آینده اخبار جدید و شاید باور نکردنی در مورد تغییرات نظام پولی و مالی دنیا و فعالیت های بانکی خواهیم شنید و چه خوب خواهد بود که در سازمان یاد گیرنده کوثر که مدیریت آن نیز پژوهشگر برتر نظام بانکی است از همین امروز با انجام پژوهش های بومی خود را برای آینده آماده کنیم.

آزاده محمدی

مدیر روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سه × دو =