حمایت بانک توسعه تعاون از بنگاه‌های کوچک و متوسط

تصویر روز: بانک توسعه تعاون طی ۷ ماهه سال‌جاری با بررسی تعداد ۱۱۴۱ فقره پرونده اعتباری، مبلغ ۲۵۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت نموده است.

حمیدرضا البرزی مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری در دیداری که به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط و استفاده از تجارب سایر کشورها برگزار گردید با بیان این مطلب افزود: تا اواخر سال ۹۵ تعداد ۶۸۰ بنگاه کوچک و متوسط بالغ بر ۵۲۰۰ میلیارد ریال از سوی کارگروه_ستاد_تسهیل_در_رفع_موانع _تولید به این بانک در سطح استان‌های کشور معرفی شدند که تا آن تاریخ مبلغ ۱۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به این بنگاه‌ها پرداخت شده است که از این تعداد ۲۹۹ فقره نزدیک به ۱۵۰۰ میلیارد ریال در ﷼بخش_جاری و ۳۴ فقره به مبلغ ۲۵۵ میلیارد ریال در #بخش_ثابت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این موارد تعداد ۶۵۹ فقره تسهیلات به ارزش ۲۹۰۰ میلیارد ریال نیز در بخش‌های ثابت و جاری مربوط به بنگاه‌های کوچک و متوسط که بصورت مستقیم به این بانک مراجعه داشته‌اند پرداخت شده است.

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری با تاکید بر اینکه #بانک_توسعه_تعاون از جمله بانک‌های فعال در حوزه حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط می‌باشد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این بانک به عنوان #بانک_تخصصی_بخش_تعاون مطرح می‌باشد ارائه تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط من‌جمله تعاونی‌ها از جمله ضرورت‌های اساسنامه‌ای آن به شمار می‌آید که براین اساس ۷۰ درصد حجم تسهیلاتی خود را به این بخش از اقتصاد و در جهت حمایت از تولید و اشتغال اختصاص داده است.

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری #بانک_توسعه_تعاون با اشاره به رتبه بانک در تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط افزود: با توجه به آمار ارائه شده سایت بهین یاب بانک_توسعه_تعاون به لحاظ تعداد تسهیلات مصوب در رتبه نهم کشوری قرار داشته است ضمن آنکه در تصویب تامین مالی تعاونی‌ها این بانک به لحاظ تعداد طرح‌های مصوب در جایگاه دوم کشوری قرار دارد.

شایان ذکر است در ادامه این جلسه روسای ادارات و معاونین امور اعتباری و سرمایه‌گذاری توضیحاتی در خصوص فرایند تامین مالی، نحوه اعتبارسنجی بنگاه‌ها و نحوه نظارت بر مصرف تسهیلات مواردی را اشاره نمودند.

گفتنی است در راستای تفاهم‌نامه فی‌مابین وزارت_تعاون، کار و رفاه_اجتماعی و #بانک_اشپارکاسه_آلمان جهت ارتقاء توانمندی‌های #کارکنان_بانکی در تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط طی مرداد و شهریور سال جاری دوره‌ای سی‌روزه توسط دانشگاه_علوم_کاربردی گروه_مالی اشپارکاسه در شهر_بن_آلمان برگزار گردید که طی آن مجموعاً تعدادی از #پرسنل_شبکه_بانکی و سه نفر از همکاران بانک_توسعه_تعاون و وزارت_تعاون شرکت کردند.

متعاقب دوره مذکور این نشست تخصصی با حضور حمیدرضا البرزی مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری، آنیا_دینزر مدیر منطقه‌ای بانک_آلمانی، مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر امور بازاریابی و بانکداری شرکتی، مدیر امور شعب #استان#تهران و همکاران امور بین‌الملل برگزار گردید

 

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سیزده − 2 =