۹۲درصد نیروهای کارخانه آهن اسفنجی نی ریز بومی هستند

تصویر روز: مدیر عامل شرکت فولاد غدیر نی ریز گفت: ۹۲درصد از نیروهای کارخانه آهن اسفنجی نی ریز بومی هستند.

علی رضا زاهدیان مدیر عامل شرکت فولاد غدیر نی ریز در یک نشست خبری با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر که پیش از برنامه افتتاحی صورت گرفت، ادامه داد: گفت: با کمک دانشگاه شیراز و با برگزاری آزمون و مصاحبه تخصصی اقدام به جدب نیرو کردیم به طوری که ۹۲درصد از پرسنل شاغل در کارخانه بومی هستند که از این میزان، ۸۰درصد از نی ریز جذب شده اند.وی کل نیروهای این شرکت را ۲۴۰ نفر اعلام کرد. زاهدیان درباره فعال سازی پروژه یادآور شد: پروژه فولاد نی ریز طی سال های گذشته با ابتکار دکتر کرباسیان به منظور جلب مشارکت بخش خصوصی، دوباره فعال شد.وی طی توافق صورت گرفته شرکت سرمایه گذاری غدیر مسوولیت ۶۵درصد تامین سرمایه برعهده گرفت به طوری که در سال ۹۲ وارد تکمیل پروژه اما برنامه عملیاتی آن از سال ۹۳ عملیاتی شد. وی تاکید کرد: پس از این اقدامات، شاهد سرعت گرفتن روند اجرایی طرح شدیم.
زاهدیان پرد را تکنولوژی داخلی دانست که سبب افتخار متخصصان ایرانی شده است.
​وی درباره تامین مواد اولیه کارخانه اظهار داشت: تامین گندله این کارخانه از گل گهر انجام می شود که به سبب فاصله کم آن نوعی مزیت محسوب می شود. زاهدیان همچنین به ساخت بخش فولادسازی اشاره کرد و گفت: طی قراردادی با شرکت دانیلی داریم تاکنون ۲۲درصد در بخش فولادسازی پیشرفت حاصل شده و تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان در این بخش هزینه شده است.

مدیر عامل سرمایه گذاری غدیر: تامین کنندگان تجهیزات بومی هستند

محمد طالبی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر نیز در این نشست خبری اظهار داشت: تکنولوژی تولید آهن اسفنجی در این کارخانه بومی است ۹۰درصد از شرکت های تامین کننده تجهیزات کارخانه، بومی هستند.

وی در عین حال گفت: در بخش ها و صنایعی که پتانسیل توسعه داریم با خلا دانش فنی مواجه هستیم.

طالبی همچنین گفت: مشارکت بخش خصوصی در دستیابی به اهداف اقتصادی، کاهش تصدی گری دولت و اشتغال زایی برای جوانان نقاط مختلف کشور از اهداف توسعه صنایع معدنی محسوب می شود.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *